25 Ιαν 2016

Eπική ανατροπή παραμονής για τον Κρόνο Αθηνών

Ένας από τους πολλούς διακριθέντες Παπανικολάου Πάνος

Μεγάλη νίκη (η τέταρτη συνεχόμενη) απέναντι στην πρωτοπόρο αυτή την φορά του πρωταθλήματος πέτυχε ο Κρόνος με σκορ 2-1.
Πρώτη συμμετοχή ως βασικός ο νεαρός Γκάγκας με πολύ καλή εμφάνιση
Ο αγώνας άρχισε με άσχημους οιωνούς αφού μόλις στο 4ο λεπτό η ομάδα  βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μαρτέκα, παρόλα αυτά δεν το έβαλε κάτω και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κέρδισε πέναλτι με τον Γουρλώνη στο 44’ το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος αλλά το απεκρούσε ο Συρίγος.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η υπεροχή του Κρόνου για να έρθει η ισοφάριση στο 78’ με πέναλτι που κέρδισε ο Δαμασκηνός και εκτέλεσε εύστοχα ο Παπανικολάου.

Αλλά οι ποδοσφαιριστές του Κρόνου δεν ήταν ευχαριστημένοι με την ισοπαλία και συνέχισαν να παίζουν για την νίκη η οποία ήρθε τελικά στο 87’ μετά από φάουλ του Σαλτογιάννη ο Δαμασκηνός έκανε την επική ανατροπή και έδωσε τους 3