18 Ιαν 2016

Τρίτωσε το καλό

Την Τρίτη σερί νίκη κατάφερε να κάνει ο Κρόνος Αθηνών αυτή την φορά με αντίπαλο την ομάδα του Ακάδημου με σκορ 3-1.
Είχαν προηγηθεί οι νίκες με την Αρμενική εκτός έδρας με σκορ 2-1 και σκόρερ τον Δαμασκηνό και η νίκη με το ΓΣ Καισαριανής εντός με το ίδιο σκορ και σκόρερ τον Παπανικολάου.
O σκόρερ Δαμασκηνός
Το 0-1 έγινε στο 15’ λεπτό μετά από χτύπημα φάουλ του Παπανικολάου και κεφαλιά του Δαμασκηνού το 0-2 στο 39΄λεπτό πάλι με τον ίδιο σκόρερ μετά από σέντρα του Ντιντίφα από δεξιά και λάθος των αμυντικών του Ακάδημου.
Η ομάδα του Ακάδημου μείωσε στο 58’ με κεφαλιά του Αλεξόπουλου (ο οποίος κατά την διάρκεια των παρηγυρισμών τραυματίστηκε στο μάτι και διακομιστεί για προληπτικούς λόγους στο νοσοκομείο ,του ευχόμαστε όλοι περαστικά και ταχεία ανάρρωση).

Το τελικό σκορ ήρθε 2 λεπτά αργότερα με σκόρερ και πάλι τον Δαμασκηνό μετά από κάθετη πάσα του Ντιντίφα ,πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.