4 Μαΐ 2014

Πολυβόλο ο ΚΡΟΝΟΣ στην Κυψέλη .

Τάκης Ντιντίφας!!!
   Με πολλούς νεαρούς παίχτες από το εξαιρετικό εφηβικό του,ο Κρόνος πρόσφερε γκολ και θέαμα 5-0,στους οπαδούς του,στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με τον Νεοπεντελικό και προετοιμάζει την ομάδα για την ερχόμενη περίοδο που προβλέπεται πολύ δύσκολη και απαιτητική.Η νεανική ομάδα του Θανάση Ζαμπούρα ξεκίνησε τον αγώνα με τον Κολονέλο κάτω από τα δοκάρια,δεξιά τον Λιανόπουλο,αριστερά τον πιτσιρικά Τσαπάκη και κεντρικούς αμυντικούς τον Τομαρά και τον Τάτση.Αμυντικά χαφ έπαιξαν ο Ρακιντζής και ο Μάντζαρης,δεξί χαφ ο Κίτρινος,αριστερό ο Κρόκος και μπροστά οι Βασιλακάκος και πίσω του ο Μπίκοβ.
   Η ομάδα από την αρχή πήρε τα ηνία του αγώνα,έβαλε κάτω την μπάλα,έφτιαξε πολλές ωραίες φάσεις και κατάφερε να προηγηθεί με το πρώτο γκολ του Κρόκου ύστερα από ωραία σέντρα του Κίτρινου από δεξιά και όμορφο πλασέ του αριστεροπόδαρου ακραίου για το 1-0 από το ύψος του πέναλτι.Το ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό,χάσαμε ευκαιρίες και πήγαμε στην ανάπαυλα με το φτωχό 1-0.Στο β'ημίχρονο με την είσοδο του Παστελόπουλου η ομάδα έγινε πιο επιθετική και με δεύτερο συνεχόμενο χατ-τρικ του νεαρού ,η ομάδα έφτασε στο επιβλητικό 5-0 αφού νωρίτερα πέτυχε και το πρώτο του γκολ ο νεαρός Βασιλακάκος μετά από ασίστ του Παστελόπουλου.
Νικόλας Παστελόπουλος
Ο προπονητής μας έκανε πολλές δοκιμές,έδωσε χρόνο σε νέα παιδιά,ξεκούρασε πολλούς βασικούς και η ομάδα έδειξε ότι μπορεί να βασίζεται στις υποδομές της και στα νεαρά παιδιά που στο μέλλον θα στελεχώσουν την α' ομάδα.Για την ιστορία στο Β'ημίχρονο έπαιξαν και οι Θεοδωρόπουλος,Δαμασκηνός.