25 Μαρ 2013

ΑΡΙΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 0-2

6η σερί νίκη για την ομάδα του Θανάση Ζαμπούρα που την κράτησε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Πούλιος
Αν και σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο η ομάδα μας τελικά κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 απέναντι στην ομάδα του Αρίωνα.Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και μόλις στο 46' άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά από τον Μίρο.
Τζάλος
Το 2-0 έγινε μετά από εκπληκτική ενέργεια του Πούλιου που έδωσε έτοιμο γκολ στον Ισμαελ που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα.
Την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί ένα μεγάλο ντέρμπυ με αντίπαλο τα Ιλίσσια 2004 που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό τον Πρωταθλητή του ομίλου.