9 Φεβ 2014

Ανατροπή και πάλι για τον ΚΡΟΝΟ στην Κυψέλη 2-1

ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2-1
   Δεύτερη συνεχόμενη ...ανατροπή για την ομάδα μας,2-1 όπως και με τον Αίμο την προηγούμενη Κυριακή,πάλι με τον ίδιο πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Πούλιο που με δυο προσωπικές γκολάρες,η μια καλύτερη από την άλλη,χάρισε την τεράστια νίκη στην ομάδα μας.
 Παρ'ότι δεν παίξαμε καλά ειδικά στο α' ημίχρονο,καταφέραμε να βελτιωθούμε στην επανάληψη με την είσοδο του Πούλιου και του Τρούλη,πιέσαμε και καταφέραμε την μεγάλη ανατροπή.
    Στυλοβάτης  για ακόμα μια φορά ο χαλκέντερος Παναγιώτης Ασημακόπουλος,
Παναγιώτης Ασημακόπουλος
βράχος στο κέντρο της άμυνας όπως σε κάθε του παιχνίδι,  ανέβασαν απόδοση τα δυο αμυντικά χαφ  Ρακιντζής και Μπίκοβ χάσαμε τεράστια ευκαιρία με τον Παστελόπουλο να σουτάρει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να διώχνει σε κόρνερ όπως το ίδιο έκανε αργότερα σε σουτ κεραυνό του Ρακιντζή που πετάχτηκε στο παραθυράκι και έδιωξε σε κόρνερ.
   Η πίεση συνεχίστηκε και στο 77' με χορευτική φιγούρα,περιστροφή 90 μοιρών και εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή ο Πούλιος ισοφάρισε σε 1-1 για να μας στείλει στα ουράνια στο 85' όταν κρέμασε τον τερματοφύλακα από 40 μέτρα πετυχαίνοντας το γκολ της χρονιάς που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους φιλάθλους μας .
     Θα πρέπει να μας προβληματίσει η μέτρια εμφάνιση της ομάδας στα τελευταία παιχνίδια άσχετα αν έχουμε δυο ανατροπές με το ίδιο σκορ και αρχής γενομένης από το παιχνίδι στην Αργυρούπολη θα πρέπει να παίξουμε ωραία μπάλα με καλή και πειστική εμφάνιση .
Σ.Σ.θετικό χαρακτηρίζεται το ντεμπούτο του Παναγιώτη Κρόκου και ειδικά στο β'ημίχρονο όλα τα παιδιά έπαιξαν δυναμικά,είχαμε την πρωτοβουλία ,γυρίσαμε το παιχνίδι και κερδίσαμε τις εντυπώσεις γιατί παίρνουμε αποτελέσματα και χωρίς να πιάσουμε σπουδαία απόδοση.
Βαγγέλης Πούλιος
 ΚΡΟΝΟΣΑΘΗΝΩΝ: ΤΖΑΛΟΣ,ΜΠΑΛΤΣΑΒΙΑΣ,ΤΑΤΣΗΣ,21'ΚΡΟΚΟΣ,ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΟΜΑΡΑΣ,ΜΠΙΚΟΒ,ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ,