21 Οκτ 2013

Φοίνικας Περιστερίου-Κρόνος Αθηνών 3-3 (20-10-13)

Πριν την έναρξη του αγώνα θα ήμασταν ευχαριστημένοι από τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Φοίνικα Περιστερίου αλλά η εξέλιξη του αγώνα ήταν τέτοια που όλοι έφυγαν από το γήπεδο με σκυμμένο το κεφάλι.Ο αγώνας ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα μας μιας και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό,αυτό το γκολ ήταν το έναυσμα για να ξεκινήσει η ομάδα μας να παίζει καλό ποδόσφαιρο και να ισοφαρίσει στο 25' μετά από κάθετη πάσα του Ρακιντζή προς τον Δήμα που πλάσαρε όμορφα.
Το 1-2 έγινε μετά από όμορφη πάσα του Μίρο προς τον Παστελόπουλο που βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο και στο 65' έγινε το 1-3 μετά από εξαιρετική ενέργεια του Λιανόπουλου που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ενώ όλα έδειχναν ότι θα παίρναμε εύκολα τους 3 βαθμούς η αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση της ομάδας έδωσε τους χώρους στην ομάδα του Φοίνικα που έκανε το 2-3 στο 70' και ισοφάρισε στο 85' μετά από εκτέλεση κόρνερ.