3 Μαρ 2013

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 0-1

ο σκόρερ του αγώνα Αρ.Ντιντίφας
Παρά την ανήθικη προσπάθεια της ομάδας των ΙΛΙΣΣΙΩΝ,που προσπαθεί να κερδίσει τον τίτλο στα χαρτιά με δόλια μέσα και με ψευτοκαταγγελίες, που ενώ όλοι περίμεναν ότι θα επηρεάσει ψυχολογικά την ομάδα μας, αντίθετα την πείσμωσε και κατάφερε να πάρει μια νίκη χρυσάφι μέσα σε μία από τΙς πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος με σκορ 1-0 επί του Κεραυνού Αγ. Βαρβάρας.
Οι δυο ομάδες έπαιξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο  που χάρηκαν οι 200 και πλέον θεατές του αγώνα, ο οποίος κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 65' λεπτό ο Ντιντίφας με πολύ όμορφο πλασέ από το ύψος του πέναλτι.
η βράβευση του Χρ. Πατσατζόγλου
Η νίκη αυτή διατήρησε την ομάδα στην κορυφή της βαθμολογίας 7 αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος
Το Δ.Σ. του σωματείου μας ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Κεραυνού για την άψογη φιλοξενία.