21 Ιαν 2013

Α.Ο. ΚΩΦΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 1-1

Μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας έχασε η Κρόνος Αθηνών που δεν κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας τον Α.Ο. ΚΩΦΩΝ. Παίζοντας κακό ποδόσφαιρο κατάφερε να προηγηθεί στο 30’ λεπτό με τον Ισμαελ που εκμεταλλεύτηκε την λάθος  συνεννόηση του αμυντικού με τον τερματοφύλακα και έκανε το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60’ λεπτό ήρθε η ισοφάριση μετά από αντεπίθεση και ενώ υπήρχε αρκετός χρόνος δεν καταφέραμε να διασπάσουμε την μαζική άμυνα των αντιπάλων μας. Το μόνο ευχάριστο της αγωνιστικής είναι ότι και οι άλλοι διεκδικητές έχασαν βαθμούς και όπως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία οι τρεις πρώτοι ανεβαίνουν χωρίς την διαδικασία των μπαράζ.