31 Ιαν 2011

ΑΕ ΙΛΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 1-1

Ισοπαλία για την ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ΑΕ ΙΛΙΟΥ.
Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7' λεπτό με πολύ όμορφο πλασέ του Μποσνιάκου μετά από εκπληκτική πάσα του Μπαλτσαβιά.
Στη συνέχεια η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο και θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ σε τετ α τετ του Σκαρλάτου στο 44' που δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά.
Όπως συνηθίζει στα τελευταία παιχνίδια ξεκίνησε νωθρά το δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε την ισοφάριση στο 47' με τον καλύτερο παίχτη της ΑΕ ΙΛΙΟΥ  Σιανμπαλάρη με πλασέ από κοντά μετά από σέντρα του Σχίζα.
Αυτό το γκολ δεν πτόησε την ομάδα που έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και έχασε ευκαιρίες να κάνει το 1-2 αλλά θα μπορούσε να δεχτεί και το γκολ σε τετ α τετ του Σιανμπαλάρη που έχασε στιγμιαία το κοντρόλ και κατάφερε να αποκρούσει ο Τζάλος.