21 Δεκ 2010

Πρώτη ήττα γιά τον Κρόνο

Μετά απο 10 αγωνιστικές αήττητος o Kρόνος τελικά γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 από την νεανική ομάδα του Αίμου Πετρ.
Η ομάδα έκανε ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το γκολ στο 10’ λεπτό από ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ του Τάλιουρα και γλίτωσε τα χειρότερα σε άλλες 2 φάσεις χάρις των έγκαιρων επεμβάσεων του Τζάλλου.
Στο δεύτερο 45λεπτο μπήκαμε πολύ δυνατά και πιέσαμε τον αντίπαλο με αποτέλεσμα να πετύχουμε την ισοφάριση στο 75’ λεπτό με δυνατό σουτ του μικρού Ντιντίφα Αρ. και εννοώ όλα έδειχναν μετά το γκολ ότι θα καταφέρναμε να πάρουμε την νίκη 5 λεπτά μετά ήρθε ένα τραγικό λάθος από την άμυνα μας που εκμεταλλεύτηκε ο Οικονομόπουλος και με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Τζάλλου.
Η ομάδα αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Σκαρλάτο αλλά ο επόπτης τον υπέδειξε κακώς σε θέση οφσάιντ.