4 Δεκ 2010

Επική νίκη για το Παιδικό στην Κυψέλη!!!

Πελώρια νίκη-θρίαμβο 4-1 για το Παιδικό του Θ.Τάμπα στην Κυψέλη,με την Κορωνίδα,για την τελευταία αγωνιστική του τουρνουά της ΕΠΣΑ.
Η ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ έμεινε με 9 παίχτες από το 10ο λεπτό του αγώνα γιατί τραυματίστηκαν και αποχώρησαν στο 5'ο Καρακιασβίλι και στο 10' ο Πετρόπουλος.Η ομάδα συνέχισε με 9 παίχτες γιατί δεν είχαμε άλλους στο πάγκο και παίζοντας με πάθος,δύναμη,αυταπάρνηση και ψυχή, καταφέραμε να σκοράρουμε με τον Κάρολο Παπαχρήστο και να κλείσει το ημίχρονο με  1-0.Στο β' μέρος η ομάδα ξεκίνησε το ίδιο δυνατά αλλά από ένα φάουλ δεχτήκαμε την ισοφάριση.Αυτή, αφύπνισε την ομάδα μας και με τον εκπληκτικό ΚΑΡΟΛΟ να κάνει χατ-τρικ,τον Μαρίνο να βάζει το κερασάκι στην τούρτα και όλα τα παιδιά να καταθέτουν και την ψυχή τους στο τερέν,πετύχαμε μια τεράστια σε ψυχολογική σημασία νίκη!!!!!!!!Αξίζει να σημειωθεί ότι χάσαμε πέναλτι στο 2-1 και είχαμε και οριζόντιο δοκάρι σε κεφαλιά του Καλκάνη.