21 Νοε 2010

Τέσσερα στα τέσσερα εκτός έδρας ο Κρόνος

Χωρίς να πιάσει καλή απόδοση η ομάδα μας κατάφερε να πάρει την νίκη και τους 3 βαθμούς με σκορ 3-1 απέναντι στην ομάδα της Δάφνης Αθηνών και κατάφερε να διατηρηθεί στην δεύτερη θέση του ομίλου.                         Το πρώτο γκολ το έβαλε ο χαλκέντερος Μπαλτσαβιάς με άπιαστο σουτ έξω απ' την περιοχή στο 44'.Το δεύτερο γκολ μπήκε στο 60' λεπτό μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σκαρλάτου που έδωσε έτοιμο γκολ στον Γρηγορίου. Από μιά αδράνεια της άμυνας στο 65' λεπτό κατάφερε να μειώσει σε 2-1 η Δάφνη. Το γκολ αυτό αφύπνισε την ομάδα μας που από το σημείο αυτό ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να κάνει το 3-1  στο 80' μετά από εξαιρετική ενέργεια του μικρού Ντιντίφα Αριστείδη που πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου την έδωσε στον αμαρκάριστο Ασημακόπουλο που έβγαλε την σέντρα και με όμορφο πλασέ με το αριστερό πόδι άφησε άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Πολύ καλή η απόδοση του τερματοφύλακα μας Τζάλλου που σε καίρια σημεία του αγώνα κατάφερε να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.