17 Οκτ 2010

Πελώρια νίκη 1-2 με τον ΠΗΓΑΣΟ εκτός έδρας

Με ατσάλινη θέληση και τρομερή πίστη για την νίκη,η καινούργια ομάδα του ΘΟΔΩΡΗ  ΤΑΜΠΑ πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την σκληροτράχηλη έδρα του Πήγασου Πατησίων και με την δεύτερη εκτός έδρας νίκη της,άνοιξε πανιά και άπλωσε τα φτερά της για την κορυφή του β’ομίλου του πρωταθλήματος Γ’ κατηγορίας ΕΠΣΑ.Η καλογυμνασμένη ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή,έλεγξε τον χώρο του κέντρου με σίγουρες πάσες και αλληλοκάλυψη και δοκίμασε να χτυπήσει με αντεπιθέσεις στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.Όλες οι φάσεις στο πρώτο μέρος ήταν στην εστία του Πήγασου και στις λεπτομέρειες δεν κατάφερε να προηγηθεί .....
        Με την έναρξη του β’ημιχρόνου η ομάδα συνέχισε να πιέζει,έφτιαξε ωραίες φάσεις και ευτύχισε να πάρει κεφάλι στο σκόρ με γκόλ ποίημα στο 60’,του αρχηγού Δημήτρη Σκαρλάτου με πλασέ στην κίνηση από μαγική μπαλιά του αέρινου και σήμερα πιτσιρικά (15 ετών) Άρη Ντιντίφα,που πέρασε μπαλιά ξυράφι πάρε- βάλε στον στράικερ και περσινό πρώτο σκόρερ !!! βάζοντας φωτιά στο γήπεδο και στην εξέδρα.
        Η ομάδα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού έδειχνε και ήταν το αφεντικό στο μάτς αλλά κόντρα στην ροή ήρθε ένα αυστηρότατο πέναλτι σε χέρι του Πόλιου,που σπρώχτηκε εμφανέστατα από τον επιθετικό όταν προσπαθούσε να πάρει θέση για την εκτέλεση κόρνερ,για να γίνει το 1-1.Παρά την κατάφορη αδικία οι παίχτες έδειξαν μεγαλείο ψυχής,κατέθεσαν ιδρώτα και αίμα στο γήπεδο και δικαιώθηκαν τρία λεπτά αργότερα όταν ο σπεσιαλίστας Καγκιάς με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ,όπως και με την Άμιλλα,έστειλε στα ουράνια 1-2 συμπαίχτες,φίλους και προπονητή γιατί πήραν ότι τους άξιζε από έναν αγώνα για γερές καρδιές και βάζουν πλώρη για κορυφή με ωραίο θέαμα που φέρνει ξανά τους φιλάθλους μας στο γήπεδο, να δουν επιτέλους  μια ομάδα με προσανατολισμό,σύστημα και πάθος για την νίκη!!!
Όλοι  είμαστε με την προσμονή του επόμενου αγώνα με τα ΙΛΙΣΣΙΑ στην Κυψέλη                                          τα...τύμπανα χτυπάνε δυνατά  !!!!!!

ΚΡΟΝΟΣ: ΤΖΑΛΟΣ,ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ,ΤΟΜΑΡΑΣ,ΠΟΛΙΟΣ,ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π.,ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ,(62)’ΚΑΓΚΙΑΣ)ΜΠΑΛΤΣΑΒΙΑΣ,ΦΙΟΡΑΛΝΤΟ,(85’ΚΟΛΟΝΕΛΟΣ)ΝΤΙΝΤΙΦΑΣ,ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π,ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ(75’ΤΑΤΣΗΣ)