20 Σεπ 2014

Νικηφόρα πρεμιέρα για τους Νέους ,2-1 τον Γκυζιακό!!!

Εφηβικό 2014-15

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα των Νέων μας την
πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Α στο τοπικό ντέρμπι με τον Γκυζιακό στην Κυψέλη με σκορ 2-1,και με ανατροπή   στο β' ημίχρονο.
Έτσι κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη και μάλιστα γοήτρου από τους γείτονές μας,με δύο υπέροχες κεφαλιές του Κάγκα και του Κυριάκη.
Ηλίας Κυριάκης σκόρερ 2ου γκολ

Οι τυπικά γηπεδούχοι ευτύχισαν κόντρα στην ροή του αγώνα να πάρουν κεφάλι στο σκορ με πέναλτι στο 30',να παγώσουν την ομάδα μας που είχε υπεροχή,πατούσε καλύτερα στο γήπεδο,έφτιαξε φάσεις αλλά κάτι δεν κάναμε καλά στο τέλος και δώσαμε την ευκαιρία στον Γκυζιακό να προηγηθεί 1-0.Το γκολ αυτό αφύπνισε την ομάδα μας και στο β'ημίχρονο πίεσε ασφυκτικά,έκλεισε τους γηπεδούχους στην περιοχή τους με δυο πανέξυπνα γκολ- κεφαλιές, καταφέραμε και πήραμε μια δίκαιη νίκη που αξίζαμε πραγματικά με την εμφάνισή μας.
    Την επόμενη αγωνιστική έχουμε ρεπό και την μεθεπόμενη θα φιλοξενήσουμε την Κορωνίδα όντας πιο έτοιμοι από τακτικής πλευράς σύμφωνα με τις τεχνικές οδηγίες του Δημήτρη Σπυριδόπουλου, για ωραίο ποδόσφαιρο και θέαμα.
  ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ζυγούρης,Σουμπούλης,Τσαπάκης,Ρενιολάρι,Γκάνιας,Σδούκος,
Στακάι,Μπακόλας,Κυριάκης,Γουρλώνης,Κουρούνης.