22 Δεκ 2013

Τριάστερος Κρόνος στην Κυψέλη!!!

Miro Bikov
    Εντυπωσιακός ο ΚΡΟΝΟΣ στην Κυψέλη,κατάπιε την σκληροτράχηλη Ελευθερούπολη με το εμφατικό 3-0, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, με  επιθετικούς προσανατολισμούς,σωστή κυκλοφορία της μπάλας,αλληλοκάλυψη,πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα,έκλεισε την αντίπαλο στην περιοχή της και ευτύχισε να σκοράρει στο 8'  όταν σε κόρνερ του Λιανόπουλου ο Ασημακόπουλος πάσαρε με κεφαλιά στον  Μίρο Μπίκοβ που από κοντά με νέα κεφαλιά άνοιξε το σκορ και έδωσε φτερά στην ομάδα μας για ακόμα καλύτερο παιχνίδι.
    Συνέχισε να ελέγχει το ματς και  στο 15' λεπτό διπλασίασε τα γκολ,  όταν ο Ρακιντζής με εντυπωσιακή ενέργεια στο κέντρο και αριστερά, απέφυγε δύο παίχτες,σέντραρε στην απέναντι πλευρά και ο βιρτουόζος Μίλτος Λιανόπουλος με εντυπωσιακό βολ-πλανέ στην κίνηση,ξετίναξε τα δίχτυα για το   2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους φιλάθλους μας που δεν περίμεναν τέτοιο εξωπραγματικό ξεκίνημα.

Λιανόπουλος Μίλτος
  Πραγματική μαγεία η ομάδα στο ημίωρο,στιβαρή,καλοδουλεμένη και μαχητική,δίκαια πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων και αν ο αρχηγός Τομαράς ήταν πιο ψύχραιμος θα σκοράραμε και τρίτη φορά με την εκπνοή του ημιχρόνου κάτι που κάναμε στο πεντηκοστό λεπτό με τον γκολεαδόρ Νικόλα Παστελόπουλο,
Νικόλας Παστελόπουλος
όταν έκρυψε την μπάλα με τον νεαρό Γιάννη Δαμασκηνό,άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε εύκολα τον άτυχο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων για να γράψει μέσα σε αποθέωση το 3-0 και να στείλει ξεκάθαρο μήνυμα ότι στην...Αλεπότρυπα δεν περνάει κανείς.....

Με την νίκη μας αυτή, προσπεράσαμε την Ελευθερούπολη στην  βαθμολογία,φτάσαμε τους 19 βαθμούς στον β'όμιλο της Β'κατηγορίας ΕΠΣΑ και θα περάσουμε ευχάριστα τις γιορτινές μέρες που έρχονται.
  Συγχαρητήρια στην τεχνική ηγεσία και σε όλους τους ποδοσφαιριστές για την εντυπωσιακή ομολογουμένως εμφάνιση και τα καλύτερα έρχονται για την ομάδα μας!!!
 ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Τζάλος,Τάτσης,Μπαλτσαβιάς,Τομαράς,Ασημακόπουλος,Μπίκοβ,Ρακιντζής,Δαμασκηνός,62'(Σκρέττας)Ρήγας,46'(Πούλιος)Παστελόπουλος,Λιανόπουλος80'(Θεοδωρόπουλος)