25 Νοε 2013

Xορεύοντας στην βροχή...

Καταιγιστικός ο Κρόνος χτές το απόγευμα στην Κυψέλη,ασορτί με τα ακραία καιρικά φαινόμενα,κέρδισε πολύ εύκολα με 3-1 τον Βύρωνα παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο και χειροκροτήθηκε θερμά από τους πιστούς οπαδούς του, που δεν σταμάτησαν να τον εμψυχώνουν και να τον χειροκροτούν καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα υπό καταρρακτώδη βροχή.
Παστελόπουλος Νίκος

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο με λίμνες νερού σε πολλά σημεία και με την βροχή να μαστιγώνει αλύπητα για 90' τους παίχτες,ο Κρόνος μετά το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο πήρε τα ηνία του αγώνα,απέκτησε την πρωτοβουλία κινήσεων και με μπροστάρηδες στο χώρο του κέντρου τον απροσπέλαστο και χαλκέντερο Θεοχάρη Ρακιντζή δίπλα στον ...πύργο  Miro Bikov,έφτιαχναν φάσεις για τον δαιμόνιο Λιανόπουλο που άνοιξε το σκορ και στον βιρτουόζο μικρό Νικόλα Παστελόπουλο που με έξοχη κίνηση και τρομερό πλασέ ,έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα πριν πάει στην ανάπαυλα να ξεκουραστεί στα αποδυτήρια.
Δαμασκηνός Γιάννης

Εντυπωσιακή εμφάνιση για την ομάδα μας,πολύ ωραίο πρώτο ημίχρονο με πειστική και ουσιαστική παρουσία μέσα στο τερέν,δεν κινδυνέψαμε καθόλου,όλα τα παιδιά έπαιξαν δυνατά και πήραν σημαντικό προβάδισμα για το β'ημίχρονο που ξεκίνησε με τον Πούλιο στην θέση του μικρού μας Γκάνια Γ.,και την ομάδα να φτιάχνει φάσεις με Λιανόπουλο,Παστελόπουλο και Δαμασκηνό σε μεγάλη μέρα με τον τελευταίο να σκοράρει με κεφαλιά το τρίτο μας γκολ σε κόρνερ του Μίλτου και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη που σκιάστηκε ...ελαφρά από την μείωση του σκορ σε μια στιγμιαία αδράνεια της άμυνας.

Λιανόπουλος Μίλτος
 Δεύτερη σερί νίκη μετά από αυτή με τα Πετράλωνα και τώρα όλοι στην ...πρίζα για το επόμενο κομβικό παιχνίδι στην Πετρούπολη με την Ειρήνη.

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα και στο προπονητικό τιμ,πάμε γερά μέχρι την επόμενη.......

ΚΡΟΝΟΣ:Τσάλος,Τρούλης,Μπαλτσαβιάς,Τομαράς,Τάτσης,Ρακιντζής,70'Σκρέττας,Bikov,
Δαμασκηνός,Γκάνιας46'Πούλιος,Λιανόπουλος85'Μάντζαρης,Παστελόπουλος.