16 Δεκ 2012

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΑΘΗΝΩΝ

Η επιστροφή του Μπαλτσαβία μετά από 4 αγωνιστικές
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Σ. ΠΑΝΑΓΩΤΗΣ
Η ομάδα μας, μετά την άδικη ήττα  από τα Ιλίσσια με σκορ 3-1,προσφορά του κάκιστου διαιτητή κ.Κορωνιού (το γκολ που προηγηθήκαμε σημείωσε με κεφαλιά ο Τομαράς), παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο  κέρδισε άνετα στο ντέρμπι κορυφής με σκορ  3-0 την ομάδα της Νίκης Αλίμου.Ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο(το καλύτερο φετινό) με την ομάδα μας να παίζει μονότερμα την αντίπαλη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί στο 33' με τον Παστελόπουλο και να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 36' με τον Ίσμαελ. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να είχε πάρει διαστάσεις θριάμβου μιας και χάθηκαν μεγάλες ευκαιρίες για γκολ με μεγαλύτερες εξ αυτών του Παστελόπουλου που σε τετ α τετ δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά και του Δήμα που προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό ήρθε το εκπληκτικό γκολ με ανάποδο ψαλίδι μέσα στην μικρή περιοχή του Ασημακόπουλου για να δώσει τέλος στις όποιες ελπίδες τον αντιπάλων μας.

ΚΡΟΝΟΣ:Πρωτόπαπας,Μπαλτσαβιάς(75'Καλκάνης)Τουφεξής,Τομαράς,Ασημακόπουλος Σ.Π.,Σκρέτας, 'Ισμαελ(88' Δαμασκηνός),Δήμας, Παστελόπουλος, Πούλιος(65' Ασημακόπουλος Α.Π.)Ντιντίφας,