3 Απρ 2011

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ Ο ΚΡΟΝΟΣ 5-2 ΤΗΝ Ν.ΣΜΥΡΝΗ

Η καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετή για να δώσει την νίκη στην ομάδα μας και τους 3 πολύτιμους βαθμούς που την φέρνουν ακόμα πιο κοντά στο στόχο της για την άνοδο.Ο αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς αφού μόλις στο 15' λεπτό βρέθηκε να προηγείται με τον Μποσνιάκου που μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Σκαρλάτου πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-0.
Την σκυτάλη πήρε στο 20' ο Σκαρλάτος που μετά από πάσα του Μποσνιάκου έκανε με όμορφο πλασέ το 2-0. Kαι ενώ όλα έδειχναν ότι ο Κρόνος θα έκανε περίπατο,ένα λάθος του τερματοφύλακα μας στο 30ο λεπτό που ανέτρεψε τον επιθετικό της Ν.Σμύρνης,ανάγκασε τον διαιτητή του αγώνα να υποδείξει την εσχάτη των ποινών .Το ευχάριστο ήταν ότι η ομάδα μας πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 34ο λεπτό έκανε το 3-1 μετά από  εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον σπεσιαλίστα του είδους και μόλις 15 χρονών Αριστείδη Ντιντίφα που έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του εμβρόντητου  τερματοφύλακα.Το 4-1 ήρθε μετά από τέσσερα λεπτά πάλι από τον Σκαρλάτο πού από αριστερά πέρασε όποιον βρέθηκε μπροστά του και με ασύλληπτο αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Με την  έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας έδειξε να επαναπαύεται στο 4-1 και δεν έπαιζε όπως θα έπρεπε δίνοντας το δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα να μειώσει σε 4-2 στο 57ο λεπτό.Σαν μην έφτανε αυτό στο 63' παρά λίγο να γίνει το 4-3 μετά από εκτέλεση φάουλ που προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά πολύ δυνατό σουτ από τον επιτιθέμενο βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι.Αυτή ήταν και η τελευταία ευκαιρία για την Ν.Σμύρνη.Στην συνέχεια ο Κρόνος έχασε σημαντικές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ κάτι που ήρθε στο 83ο λεπτό από τον Σελάνσι, δίνοντας τέλος στις όποιες ελπίδες για την φιλοξενούμενη ομάδα.