27 Φεβ 2011

Ηττα στο ντέρμπυ με Πανιώνιο Καισαριανής

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα του Πανιωνίου Καισαριανής και ηττήθηκε με 4-2.
Αν και το παιχνίδι  ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μιας που κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4' λεπτό με τον Μποσνιάκου μετά από εξαιρετική πάσα του Μπαλτσαβιά δεν είχε την αναμενόμενη εξέλιξη.Ο Πανιώνιος παίζοντας πολύ δυνατά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 28' μετά από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα μας που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο ο Σαχινίδης στέλνοντας με κεφαλιά την  μπάλα στα δίχτυα ,πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων μετά από 2 λεπτά ήρθε και το δεύτερο γκολ με τον Θεοδούλου.Στο 32' θα μπορούσαμε να κάνουμε το 2-2 αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι μετά από κεφαλιά του Μποσνιάκου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε δυνατά και θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε με τον Ντιντίφα αλλά πάνω στην γραμμή κατάφεραν να διώξουν οι αμυντικοί του Πανιώνιου κι ενώ η ομάδα προσπαθούσε να ισοφαρίσει μια αντεπίθεση στο 57' έφερε το 3-1 πάλι με τον Θεοδούλου.Αυτό το γκολ έριξε την ψυχολογία της ομάδας που μοιραία δέχτηκε το 4-1 στο 75' με τον Θεοδούλου να πετυχαίνει χατ-ρικ.
Μετά από αυτό ο αγώνας είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και το μόνο που καταφέραμε ήταν να κάνουμε το  4-2 με τον Γρηγορίου στο 85'
Ξεκίνησαν οι:ΤΣΑΛΟΣ,ΤΑΤΣΗΣ(66' ΔΗΜΑΣ)ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ,ΤΟΜΑΡΑΣ,ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΑΛΤΣΑΒΙΑΣ,ΝΤΙΝΤΙΦΑΣ,ΦΙΟΡΑΛΝΤΟ(60' ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ),ΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΟΣΝΙΑΚΟΥ,ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ