6 Ιουν 2010

Αγκαλιά με το πρωτάθλημα οι Ακαδημίες του Κρόνου

Μεγαλειώδες νίκη 2-3 με ανατροπή για την ομάδα του Τάκη Ντιντίφα το Σάββατο το βράδυ στο Γαλάτσι απέναντι στην ισχυρότατη Κορωνίδα που μέχρι χτές ήταν πρωτοπόρος με 12 βαθμούς ,2 περισσότερους από τον ΚΡΟΝΟ και το ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ που ακολουθούσαν με 10, στον 9ο όμιλο του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ.
Αρκεί μια νίκη με τον ΑΤΛΑ την ερχόμενη Κυριακή,ίσως και ισοπαλία αν το άλλο ματς μεταξύ ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ και  ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ λήξει ισόπαλο,για να σηκώσουν τα αστέρια μας ένα ακόμα κύπελλο πρωταθλήματος για φέτος, μετά το Παιδικό,Παμπαιδικό1 και Junior και να κλείσει η χρονιά θριαμβευτικά όπως αξίζει στα παιδιά της ομάδας μας.
Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εξέλιξη του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πάρει διαστάσεις θριάμβου αν οι παίχτες μας ήταν πιο ψύχραιμοι στην τελική προσπάθεια.Το σκόρ άνοιξαν οι γηπεδούχοι κόντρα στην ροή του αγώνα και ισοφάρισε αμέσως ο Μπούρβαρης με κοντινό σούτ.Αμέσως μετά η Κορωνίδα πήρε ξανά τα ηνία του αγώνα με κοντινό πλασέ ύστερα από τραγικό λάθος στην άμυνά μας αλλά ο Μπακόλας με καταπληκτική ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσια και έδωσε ώθηση για την ολική ανατροπή στο β'ημίχρονο.Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και αποφασιστικά, έφτιαξε φάσεις, είχε την πρωτοβουλία και κατάφερε να πετύχει το τρίτο και νικητήριο γκόλ, πάλι με τον  Μπακόλα, με κεραυνό έξω από την περιοχή όταν  πέρασε όλη την αντίπαλη ομάδα από το κέντρο και προς την περιοχή τους.Αξίζει να σημειωθεί ότι είχαμε και 2 δοκάρια στο α'ημίχρονο σε σουτ του Μπακόλα με φάουλ το πρώτο και με ατομική επέλαση και σουτ ,το δεύτερο.
Όλη η ομάδα έπαιξε καταπληκτικά παρά το ακατάλληλο της ώρας 22:00 και τα μικρά παιδιά άφησαν απόλυτα ικανοποιημένους τους γονείς και τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν.